Latest Posts

Najniższe bezrobocie w powiecie polkowickim

W powiecie polkowickim stopa bezrobocia zarejestrowana na koniec czerwca wyniosła 5,8%. To jeden z najniższych wskaźników bezrobocia, wyprzedzają nas tylko miasta: Wrocław (3,2%) i Jelenia Góra (4,5%). W województwie dolnośląskim wśród powiatów ziemskich żaden nie może pochwalić się tak niskim bezrobociem, choć u wszystkich jest widoczna tendencja spadkowa. Czytaj więcej

4 dni ago

Ewelina Bloch nową radną

W ubiegłą niedzielę odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Polkowicach. O mandat w Radzie rywalizowała dwójka kandydatów – Ewelina Bloch z Porozumienia dla Mieszkańców Polkowic oraz Piotr Ożóg zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Piotr Ożóg. Kandydatka PdMP zdobyła o cztery głosy więcej i zasili skład Rady Miejskiej.
Czytaj więcej

Łemkowski ogień w powiecie polkowickim

Już po raz 36 odbyła się Watra na Obczyźnie. Watra to ogień, przy którym zasiadały kiedyś pokolenia Łemków, śpiewając i rozmawiając w swoim ojczystym języku. Dziś ma zupełnie inny wymiar i znaczenie, to wyjątkowy festiwal kultury etnicznej.
Czytaj więcej

Droga na Nagietkowej ukończona

Trwająca od grudnia ubiegłego roku budowa ulicy Nagietkowej dobiegła końca. Mieszkańcy ulicy maja teraz komfortowy dojazd do swoich domów. Ulica Nagietkowa to kolejna, wprowadzona do eksploatacji jezdnia, przecinająca jedną z głównych arterii komunikacyjnych Nowych Polkowic – ulicę Przemkowską.

Czytaj więcej

Sport

KGHM

Scroll to top