Lżejsze tornistry polkowickich uczniów

Gmina Polkowice zakupiła dodatkowe podręczniki dla uczniów podległych jej szkół podstawowych. Uczniowie z wytypowanych klas będą mogli pozostawić część podręczników w domach, bez konieczności dźwigania ich do szkoły, natomiast w szkołach korzystać z tych zakupionych przez gminę.

Aby nieco w tym ulżyć uczniom polkowickich podstawówek, powstał pomysł dodatkowego zakupu ze środków gminnych części używanych przez nich podręczników. Uczniowie klas I-IV będą mogli teraz zostawiać je po lekcjach w szkole, bez konieczności ich dźwigania do domu.
Całą akcję poprzedziły konsultacje dyrektorów szkół podstawowych z nauczycielami.

Program nie obejmuje wszystkich uczniów I-IV. Niektórzy nauczyciele sygnalizowali swoim dyrektorom, że potrafią tak ułożyć swój plan zajęć, że dzieci w podległych im klasach mają możliwość odrabiania prac domowych jeszcze w szkole, i dźwiganie podręczników z niektórych przedmiotów nie jest więc konieczna. W innych przypadkach zadania domowe zlecane przez nauczycieli wymagają pracy wyłącznie z pomocą znacznie lżejszych zeszytów lub ćwiczeń.

Na tej podstawie w poszczególnych szkołach podstawowych wytypowano klasy, których uczniowie otrzymali, lub w najbliższym czasie otrzymają dodatkowe podręczniki. Będzie to wielkie ułatwienie szczególnie dla najmłodszych uczniów.

Ostatecznie gminnym programem zakupu dodatkowych podręczników objęto około 400 uczniów z klas I-IV ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej gminy.

Lżejsze tornistry polkowickich uczniów

Gmina Polkowice zakupiła dodatkowe podręczniki dla uczniów podległych jej szkół podstawowych. Uczniowie z wytypowanych klas będą mogli pozostawić część podręczników w domach, bez konieczności dźwigania ich do szkoły, natomiast w szkołach korzystać z tych zakupionych przez gminę.

Aby nieco w tym ulżyć uczniom polkowickich podstawówek, powstał pomysł dodatkowego zakupu ze środków gminnych części używanych przez nich podręczników. Uczniowie klas I-IV będą mogli teraz zostawiać je po lekcjach w szkole, bez konieczności ich dźwigania do domu.
Całą akcję poprzedziły konsultacje dyrektorów szkół podstawowych z nauczycielami.

Program nie obejmuje wszystkich uczniów I-IV. Niektórzy nauczyciele sygnalizowali swoim dyrektorom, że potrafią tak ułożyć swój plan zajęć, że dzieci w podległych im klasach mają możliwość odrabiania prac domowych jeszcze w szkole, i dźwiganie podręczników z niektórych przedmiotów nie jest więc konieczna. W innych przypadkach zadania domowe zlecane przez nauczycieli wymagają pracy wyłącznie z pomocą znacznie lżejszych zeszytów lub ćwiczeń.

Na tej podstawie w poszczególnych szkołach podstawowych wytypowano klasy, których uczniowie otrzymali, lub w najbliższym czasie otrzymają dodatkowe podręczniki. Będzie to wielkie ułatwienie szczególnie dla najmłodszych uczniów.

Ostatecznie gminnym programem zakupu dodatkowych podręczników objęto około 400 uczniów z klas I-IV ze wszystkich szkół podstawowych na terenie naszej gminy.

Scroll to top