Polkowiccy policjanci Wicemistrzami Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wywalczyła tytuł wicemistrzowski podczas halowe Mistrzostwa MSWiA w piłce nożnej.

Zawody odbyły się w dniach 7-9 grudnia w Mielnie. W turnieju brało udział 18 drużyn z poszczególnych garnizonów naszego kraju.
W pierwszych dwóch dniach rywalizacji naszym policjantom przyszło rozegrać pięć meczów, w których trzykrotnie odnieśli zwycięstwo, raz zremisowali i raz przegrali. Zwycięstwo odnotowali z tak silnymi zespołami jak: KWP Gorzów Wielkopolski, KMP Koszalin, KMP Bełchatów. Ponadto nasza drużyna zremisowała z KWP Olsztyn i przegrała z KWP Katowice. Te wyniki dały polkowiczanom drugie miejsce w grupie.

W trzecim dniu rywalizacji rozpoczęły się rozgrywki w fazie pucharowej. W ćwierćfinale nasz zespół zmierzył się z gospodarzem turnieju – KWP Szczecin. Drużyna z Polkowic wygrała 2:1 i awansowała do półfinału. W nim zmierzyła się z KMP Łódź. Mecz był bardzo emocjonujący. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięstwo i konieczne było rozegranie rzutów karnych. W tych polkowiczanie wygrali 6:5 i awansowali do wielkiego finału, w którym czekali już zawodnicy z KGP Warszawa.

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyna z Polkowic miała swoje okazje do strzelenia gola, jednakże ostatecznie musiała uznać wyższość piłkarskiej reprezentacji polski policjantów przegrywając 0:1.

Reprezentacje KPP Polkowice tworzyło sześciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, dwóch policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Naszym zawodnikom gratulujemy wielkiego sukcesu.

Skład drużyny garnizonu dolnośląskiego:
– KPP Polkowice: Tomasz Jagielski, Tomasz Szwajka, Mirosław Kunz, Paweł Marcinowski, Krzysztof Prokop, Eryk Melnyczuk
– KMP Wałbrzych: Marcin Jaskółowski, Błażej Gromniak
– KMP Legnica: Bogdan Kozłowski

Najlepszym bramkarzem zawodów został Marcin Jaskółowski

Polkowiccy policjanci Wicemistrzami Polski w piłce nożnej

Reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wywalczyła tytuł wicemistrzowski podczas halowe Mistrzostwa MSWiA w piłce nożnej.

Zawody odbyły się w dniach 7-9 grudnia w Mielnie. W turnieju brało udział 18 drużyn z poszczególnych garnizonów naszego kraju.
W pierwszych dwóch dniach rywalizacji naszym policjantom przyszło rozegrać pięć meczów, w których trzykrotnie odnieśli zwycięstwo, raz zremisowali i raz przegrali. Zwycięstwo odnotowali z tak silnymi zespołami jak: KWP Gorzów Wielkopolski, KMP Koszalin, KMP Bełchatów. Ponadto nasza drużyna zremisowała z KWP Olsztyn i przegrała z KWP Katowice. Te wyniki dały polkowiczanom drugie miejsce w grupie.

W trzecim dniu rywalizacji rozpoczęły się rozgrywki w fazie pucharowej. W ćwierćfinale nasz zespół zmierzył się z gospodarzem turnieju – KWP Szczecin. Drużyna z Polkowic wygrała 2:1 i awansowała do półfinału. W nim zmierzyła się z KMP Łódź. Mecz był bardzo emocjonujący. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięstwo i konieczne było rozegranie rzutów karnych. W tych polkowiczanie wygrali 6:5 i awansowali do wielkiego finału, w którym czekali już zawodnicy z KGP Warszawa.

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyna z Polkowic miała swoje okazje do strzelenia gola, jednakże ostatecznie musiała uznać wyższość piłkarskiej reprezentacji polski policjantów przegrywając 0:1.

Reprezentacje KPP Polkowice tworzyło sześciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, dwóch policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Naszym zawodnikom gratulujemy wielkiego sukcesu.

Skład drużyny garnizonu dolnośląskiego:
– KPP Polkowice: Tomasz Jagielski, Tomasz Szwajka, Mirosław Kunz, Paweł Marcinowski, Krzysztof Prokop, Eryk Melnyczuk
– KMP Wałbrzych: Marcin Jaskółowski, Błażej Gromniak
– KMP Legnica: Bogdan Kozłowski

Najlepszym bramkarzem zawodów został Marcin Jaskółowski

Scroll to top