Burmistrz nagrodził sportowców

Ponad 2 tysiące sportowców uprawia 20 dyscyplin w 18 stowarzyszeniach. Wszyscy są wspierani przez gminę Polkowice. Te liczby czynią Polkowice unikatem w skali Polski. Wyróżniający się zawodnicy, trenerzy oraz działacze odebrali we wtorek (25.04) nagrody i wyróżnienia od burmistrza Polkowic.

– Blisko 10 procent mieszkańców naszej gminy uprawia sport w stowarzyszeniach sportowych, a jest także wielu, którzy robią to hobbystycznie i nie są zrzeszeni w żadnym z nich. Ja jeżdżę na rowerze i gram w piłkę. Widzę jak wielu polkowiczan aktywnie spędza czas i bardzo się z tego cieszę – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, który wraz z wiceburmistrz Renatą Dembek wręczał nagrody i wyróżnienia sportowcom, trenerom i działaczom.

W tym gronie byli zarówno ci, którzy spełnili kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej (medal mistrzostw Polski lub Pucharu Polski oraz dyscyplina olimpijska) oraz ci, którzy uprawiają dyscypliny nieolimpijskie i odnosili również spektakularne sukcesy, ale nie spełnili zapisów uchwały.

W gronie nagrodzonych znaleźli się między innymi kickbokserzy Armii Polkowice – Fabio di Lalla, Patryk Kłak, czy Bartosz Muszyński, mistrzowie Polski oraz mistrz świata, Krzysztof Skiba, mistrz świata w nordic walking, czy też doskonały sprinter, Damian Sztejkowski oraz nadzieja polkowickiego pływania Piotr Milczarczyk.

Nagrody odbierali także doskonali kolarze, między innymi Wiktoria Kierat, nasza nadzieja na następczynię Mai Włoszczowskiej, czy też Jakub Michalski, najmłodszy z ciężarowego polkowickiego klanu, który już dziś osiąga wyniki porównywalne z tymi, które miał w jego wieku kuzyn, Arek, najlepszy polski sztangista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Burmistrz nagrodził sportowców

Ponad 2 tysiące sportowców uprawia 20 dyscyplin w 18 stowarzyszeniach. Wszyscy są wspierani przez gminę Polkowice. Te liczby czynią Polkowice unikatem w skali Polski. Wyróżniający się zawodnicy, trenerzy oraz działacze odebrali we wtorek (25.04) nagrody i wyróżnienia od burmistrza Polkowic.

– Blisko 10 procent mieszkańców naszej gminy uprawia sport w stowarzyszeniach sportowych, a jest także wielu, którzy robią to hobbystycznie i nie są zrzeszeni w żadnym z nich. Ja jeżdżę na rowerze i gram w piłkę. Widzę jak wielu polkowiczan aktywnie spędza czas i bardzo się z tego cieszę – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic, który wraz z wiceburmistrz Renatą Dembek wręczał nagrody i wyróżnienia sportowcom, trenerom i działaczom.

W tym gronie byli zarówno ci, którzy spełnili kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej (medal mistrzostw Polski lub Pucharu Polski oraz dyscyplina olimpijska) oraz ci, którzy uprawiają dyscypliny nieolimpijskie i odnosili również spektakularne sukcesy, ale nie spełnili zapisów uchwały.

W gronie nagrodzonych znaleźli się między innymi kickbokserzy Armii Polkowice – Fabio di Lalla, Patryk Kłak, czy Bartosz Muszyński, mistrzowie Polski oraz mistrz świata, Krzysztof Skiba, mistrz świata w nordic walking, czy też doskonały sprinter, Damian Sztejkowski oraz nadzieja polkowickiego pływania Piotr Milczarczyk.

Nagrody odbierali także doskonali kolarze, między innymi Wiktoria Kierat, nasza nadzieja na następczynię Mai Włoszczowskiej, czy też Jakub Michalski, najmłodszy z ciężarowego polkowickiego klanu, który już dziś osiąga wyniki porównywalne z tymi, które miał w jego wieku kuzyn, Arek, najlepszy polski sztangista ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Scroll to top