Drzwi otwarte w nowej podstawówce!

Od 1 września w Polkowicach rozpocznie działalność Szkoła Podstawowa Nr 4, która będzie się mieścić się w wygaszanym Gimnazjum Nr 2. Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia o godzinie 10:30 uczniowie, rodzice, dziadkowie i wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, co nowa szkoła ma do zaoferowania, a ma naprawdę wiele.

– Chcemy pokazać jak wygląda nasza szkoła, zaprezentować ofertę edukacyjną, przybliżyć kadrę pedagogiczną, która jest jednym z naszych największych atutów. Nauczyciele nowej SP 4 to pasjonaci, ludzie nieustannie się doskonalący, znający potrzeby i oczekiwania uczniów, potrafiący pracować z dziećmi tak, by wyłuskać to, co najlepsze – mówi Dorota Gnych, dyrektor Gimnazjum Nr 2, które od września 2017 zostanie przekształcone w SP 4.

– Zaczniemy o 10.30 śniadaniem. Potem będziemy zwiedzać szkołę, uczniowie będą mogli przyjrzeć się zajęciom laboratoryjnym, z robotyki, modelarstwa. Zostanie zaprezentowane przedstawienie teatralne. Będą też dmuchańce, zajęcia z sensoplastyki oraz cały szereg innych atrakcji. Na koniec zaplanowaliśmy wspólne ognisko, które zawsze jest doskonałym wydarzeniem integrującym. Serdecznie zapraszam na Dni Otwarte SP 4 – dodaje dyrektor Gnych.

Przypominamy, że dzięki wysiłkom organizacyjnym polkowickiego samorządu oraz nakładom finansowym udało się zorganizować taki system oświaty, by jak najlepiej wykorzystywał potencjał kadry, infrastrukturę oraz dbał o dobro uczniów oraz ich rodziców.

Nowa Szkoła Podstawowa Nr 4 od września będzie mieć osobne szatnie, świetlicę, zapewni pedagoga, pielęgniarkę, stomatologa oraz psychologa dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. W pomieszczeniach Gimnazjum Nr 2 zostaną przeprowadzone remonty, by dostosować pomieszczenia do potrzeb uczniów klas I-III, a nauczyciele, którzy będą uczyć w tych najmłodszych klasach zostali odpowiednio do tego przygotowani poprzez studia podyplomowe oraz kursy specjalistyczne.

Od września 2017 w budynku nowej SP 4 będą nadal uczyć się uczniowie z klas drugich oraz trzecich wygaszanego gimnazjum. Nabór do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4, zostanie przeprowadzony według nowych obwodów uchwalonych przez Radę Miejską.

Do szkoły mogą także, na wniosek i za zgodą, zainteresowanych rodziców uczęszczać uczniowie do pozostałych klas II – VII spoza obwodu szkoły. A warto, bo ta najmłodsza polkowicka szkoła ma wyjątkowo wiele do zaoferowania. Można się o tym przekonać osobiście w najbliższą sobotę. Zapraszamy od 10.30.

Nowe obwody dla SP 4

Ulice – Akacjowa, Browarna, Brzozowa, Bukowa, Chrobrego, Cytrynowa, Czereśniowa, Dąbrowskiego, Działkowa, Energetyków, Fryderyka Chopina, Gdańska, Głogowska, Górna, Grabowa, Gruszkowa, Józefa Chełmińskiego, Kasztanowa, Kilińskiego, Klonowa, Legnicka, Leśna, Majora Hubala, Mała, Młyńska, Ogrodowa, Owocowa, Placu Kościelnego, Placu Piastów, Pocztowa, Pomarańczowa, Rynek, Sienkiewicza, Stanisława Moniuszki, M. Karłowicza, Słowiańska, Szkolna, Śliwkowa, Św. Sebastiana, Targowa, Wojciecha Kossaka, Wojska Polskiego, Zachodnia i Biedrzychowa.

Drzwi otwarte w nowej podstawówce!

Od 1 września w Polkowicach rozpocznie działalność Szkoła Podstawowa Nr 4, która będzie się mieścić się w wygaszanym Gimnazjum Nr 2. Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia o godzinie 10:30 uczniowie, rodzice, dziadkowie i wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, co nowa szkoła ma do zaoferowania, a ma naprawdę wiele.

– Chcemy pokazać jak wygląda nasza szkoła, zaprezentować ofertę edukacyjną, przybliżyć kadrę pedagogiczną, która jest jednym z naszych największych atutów. Nauczyciele nowej SP 4 to pasjonaci, ludzie nieustannie się doskonalący, znający potrzeby i oczekiwania uczniów, potrafiący pracować z dziećmi tak, by wyłuskać to, co najlepsze – mówi Dorota Gnych, dyrektor Gimnazjum Nr 2, które od września 2017 zostanie przekształcone w SP 4.

– Zaczniemy o 10.30 śniadaniem. Potem będziemy zwiedzać szkołę, uczniowie będą mogli przyjrzeć się zajęciom laboratoryjnym, z robotyki, modelarstwa. Zostanie zaprezentowane przedstawienie teatralne. Będą też dmuchańce, zajęcia z sensoplastyki oraz cały szereg innych atrakcji. Na koniec zaplanowaliśmy wspólne ognisko, które zawsze jest doskonałym wydarzeniem integrującym. Serdecznie zapraszam na Dni Otwarte SP 4 – dodaje dyrektor Gnych.

Przypominamy, że dzięki wysiłkom organizacyjnym polkowickiego samorządu oraz nakładom finansowym udało się zorganizować taki system oświaty, by jak najlepiej wykorzystywał potencjał kadry, infrastrukturę oraz dbał o dobro uczniów oraz ich rodziców.

Nowa Szkoła Podstawowa Nr 4 od września będzie mieć osobne szatnie, świetlicę, zapewni pedagoga, pielęgniarkę, stomatologa oraz psychologa dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. W pomieszczeniach Gimnazjum Nr 2 zostaną przeprowadzone remonty, by dostosować pomieszczenia do potrzeb uczniów klas I-III, a nauczyciele, którzy będą uczyć w tych najmłodszych klasach zostali odpowiednio do tego przygotowani poprzez studia podyplomowe oraz kursy specjalistyczne.

Od września 2017 w budynku nowej SP 4 będą nadal uczyć się uczniowie z klas drugich oraz trzecich wygaszanego gimnazjum. Nabór do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4, zostanie przeprowadzony według nowych obwodów uchwalonych przez Radę Miejską.

Do szkoły mogą także, na wniosek i za zgodą, zainteresowanych rodziców uczęszczać uczniowie do pozostałych klas II – VII spoza obwodu szkoły. A warto, bo ta najmłodsza polkowicka szkoła ma wyjątkowo wiele do zaoferowania. Można się o tym przekonać osobiście w najbliższą sobotę. Zapraszamy od 10.30.

Nowe obwody dla SP 4

Ulice – Akacjowa, Browarna, Brzozowa, Bukowa, Chrobrego, Cytrynowa, Czereśniowa, Dąbrowskiego, Działkowa, Energetyków, Fryderyka Chopina, Gdańska, Głogowska, Górna, Grabowa, Gruszkowa, Józefa Chełmińskiego, Kasztanowa, Kilińskiego, Klonowa, Legnicka, Leśna, Majora Hubala, Mała, Młyńska, Ogrodowa, Owocowa, Placu Kościelnego, Placu Piastów, Pocztowa, Pomarańczowa, Rynek, Sienkiewicza, Stanisława Moniuszki, M. Karłowicza, Słowiańska, Szkolna, Śliwkowa, Św. Sebastiana, Targowa, Wojciecha Kossaka, Wojska Polskiego, Zachodnia i Biedrzychowa.

Scroll to top