Kamień milowy w rozwoju Sanden Manufacturing Poland

Przy dźwiękach szlagieru grupy Europe „Final Countdown” otwarto wczoraj w Polkowicach pierwsze centrum logistyczne firmy Sanden w Europie. Nowy magazyn ma powierzchnię 6500 m2 i otwiera nowe możliwości przed potentatem w branży producentów kompresorów samochodowych.

W nowym magazynie znajduje się 6200 miejsc paletowych. Budynek połączony jest z halą produkcyjną częściowo napowietrznym tunelem, za pomocą którego produkty Sanden Manufacturing Poland trafiać będą do centrum, skąd następnie będą wysyłane do klientów holdingu w całej Europie. Pierwsze wysyłki są planowane na początek marca.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji krótkiego filmu pokazującego jak powstawała nowa hala. Potem o tym jak ważna jest to inwestycja mówił Tomohiro Asano, prezes zarządu Sanden Manufacturing Poland. – Nowy projekt pozwoli nam na optymalizację i centralizację operacji w celu szybkiego reagowania na potrzeby rynku. Głęboko wierzę, że Sanden Logistic Poland pomoże nam dodać jeszcze więcej wartości do relacji z klientami. Dziś rozpoczynamy kolejny etap w historii Sanden Manufacturing Poland. Nasza firma po raz pierwszy skoncentruje w jednym centrum wszystkie procesy logistyczne, aby obsługiwać wszystkich europejskich klientów – mówił prezes.

– Powstanie nowoczesnego centrum logistycznego jest kolejnym krokiem w procesie wzmacniania rynkowej pozycji grupy Sanden. Pozwoli ono na zyskanie pełnej kontroli nad łańcuchem dostaw, co jest kluczem do zapewnienia wysokiego poziomu usług i elastyczności, których wymagają od nas kliencie – zwrócił uwagę Alastair Colson, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu Sanden Manufacturing International Europe.

– Dzięki tej inwestycji firmy Sanden powstały nowe miejsca pracy w naszej gminie, a to jest powód do radości. Sanden Manufacturing Poland to jedna z kluczowych firm polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fakt, że firma się rozwija i inwestuje w Polkowicach to potwierdzenie tego, że stwarzamy dobry klimat dla rozwoju biznesu – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Sanden Manufacturing Poland funkcjonuje od 2005 r. Na ponad 40 tys. m kw. powierzchni realizowane są główne procesy produkcyjne obejmujące produkcję korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną aluminiowych odlewów i tłoków oraz montaż kompletnych kompresorów. SMP zatrudnia wraz z pracownikami zewnętrznych firm podwykonawczych blisko 1400 osób. W ciągu jednego dnia firma produkuje 10 tysięcy kompresorów m.in. do samochodów takich producentów jak Volkswagen, GM, Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover czy McLaren.

Sanden Logistic Poland powstało we współpracy z Panattoni Europe, które jest częścią Panattoni Development Company, jednym z największych na świecie developerów powierzchni przemysłowych.

Kamień milowy w rozwoju Sanden Manufacturing Poland

Przy dźwiękach szlagieru grupy Europe „Final Countdown” otwarto wczoraj w Polkowicach pierwsze centrum logistyczne firmy Sanden w Europie. Nowy magazyn ma powierzchnię 6500 m2 i otwiera nowe możliwości przed potentatem w branży producentów kompresorów samochodowych.

W nowym magazynie znajduje się 6200 miejsc paletowych. Budynek połączony jest z halą produkcyjną częściowo napowietrznym tunelem, za pomocą którego produkty Sanden Manufacturing Poland trafiać będą do centrum, skąd następnie będą wysyłane do klientów holdingu w całej Europie. Pierwsze wysyłki są planowane na początek marca.

Uroczystość rozpoczęła się od projekcji krótkiego filmu pokazującego jak powstawała nowa hala. Potem o tym jak ważna jest to inwestycja mówił Tomohiro Asano, prezes zarządu Sanden Manufacturing Poland. – Nowy projekt pozwoli nam na optymalizację i centralizację operacji w celu szybkiego reagowania na potrzeby rynku. Głęboko wierzę, że Sanden Logistic Poland pomoże nam dodać jeszcze więcej wartości do relacji z klientami. Dziś rozpoczynamy kolejny etap w historii Sanden Manufacturing Poland. Nasza firma po raz pierwszy skoncentruje w jednym centrum wszystkie procesy logistyczne, aby obsługiwać wszystkich europejskich klientów – mówił prezes.

– Powstanie nowoczesnego centrum logistycznego jest kolejnym krokiem w procesie wzmacniania rynkowej pozycji grupy Sanden. Pozwoli ono na zyskanie pełnej kontroli nad łańcuchem dostaw, co jest kluczem do zapewnienia wysokiego poziomu usług i elastyczności, których wymagają od nas kliencie – zwrócił uwagę Alastair Colson, dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu Sanden Manufacturing International Europe.

– Dzięki tej inwestycji firmy Sanden powstały nowe miejsca pracy w naszej gminie, a to jest powód do radości. Sanden Manufacturing Poland to jedna z kluczowych firm polkowickiej podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fakt, że firma się rozwija i inwestuje w Polkowicach to potwierdzenie tego, że stwarzamy dobry klimat dla rozwoju biznesu – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Sanden Manufacturing Poland funkcjonuje od 2005 r. Na ponad 40 tys. m kw. powierzchni realizowane są główne procesy produkcyjne obejmujące produkcję korpusów metodą wysokociśnieniowego odlewania aluminium, obróbkę mechaniczną aluminiowych odlewów i tłoków oraz montaż kompletnych kompresorów. SMP zatrudnia wraz z pracownikami zewnętrznych firm podwykonawczych blisko 1400 osób. W ciągu jednego dnia firma produkuje 10 tysięcy kompresorów m.in. do samochodów takich producentów jak Volkswagen, GM, Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover czy McLaren.

Sanden Logistic Poland powstało we współpracy z Panattoni Europe, które jest częścią Panattoni Development Company, jednym z największych na świecie developerów powierzchni przemysłowych.

Scroll to top