Gorzów pokonany!

Pojedynki Polkowic i Gorzowa na koszykarskich parkietach zawsze zapewniały wiele emocji. Tym razem nie było inaczej. W ubiegłą niedzielę obie drużyny ponownie stanęły na przeciw siebie. W tym zaciętym i emocjonującym pojedynku na szczęście górą były polkowiczanki, które pod wodzą Marosa Kovacika wygrały 57:46.

O ile po pierwszej połowie, zakończonej 27:26 dla CCC, nie można było jednoznacznie wskazać na przewagę jednej z drużyn, tak już trzecia kwarta zaważyła na losach całego meczu. Dzięki skutecznej grze pod koszem Gorzowa, pomarańczowym udało się odskoczyć na kilka punktów. Przed syreną kończącą trzecią odsłonę do kosza gości trafiła jeszcze Ewelina Gala i dzięki wypracowanej jedenastopunktowej przewadze CCC mogło podejść na nieco większym luzie.

W finałowej batalii gorzowianki grały z dość niską skutecznością, co nie pozwoliło im zbliżyć się do ekipy trenera Kovacika i ostatecznie przegrały jedenastoma punktami.

CCC Polkowice – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 57:46

(13:11, 14:15, 18:8, 12:12)

CCC: Leciejewska 14, Faulkner 14, Harrison 11, Gala 8, Stankiewicz 5, Urbaniak 4, Rezan 1, Ortiz 0.

InvesInTheWest: Talbot 17, Hurt 11, Misiek 8, Szajtauer 4, Dźwigalska 2, Jaworska 2, Seekamp 2.