Łowcy dzikich wysypisk nagrodzeni przez burmistrza

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy podsumowano akcję „Tropiciel odpadów”. Autorzy zdjęć „dzikich wysypisk”, którzy wskazali współrzędne tych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody od burmistrza Polkowic, Wiesława Wabika.

Podsumowanie akcji połączono ze spotkaniem z edukatorami ekologicznymi, którzy angażują się w różnego rodzaju działania proekologiczne podejmowane przez gminę Polkowice. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk – działkowców, nauczycieli, nadleśnictwa.
– Dziękuję Państwu za aktywność ekologiczną. Wasze zaangażowanie jest bardzo ważne, dajecie przykład innym, a w zakresie szeroko rozumianej ekologii ciągle mamy wiele do zrobienia. Świadomość ekologiczna, choć rośnie, to wciąż nie jest zadowalająca. Widzę to choćby po jakości powietrza w naszej gminie, na co wpływ ma to, czym ludzie palą w piecach – mówił burmistrz Wabik.

Tegoroczna edycja akcji „Tropiciel odpadów” została przeprowadzona w okresie od marca do listopada. Polegała na wykonaniu zdjęcia „dzikiego wysypiska” oraz wskazaniu współrzędnych GPS. Urzędnicy po otrzymaniu informacji zadbali o likwidację wskazanego „dzikiego wysypiska”. Za udział w akcji nagrody przyznano – Marioli Terleckiej z Lubina, Gai Rotko z Polkowic, Pawłowi Żmijewskiemu z Polkowic, Rodzinie Kapusta z Moskorzyna, Dawidowi Nowakowskiemu z Polkowic, Jerzemu Witek z Polkowic oraz Rodzinnym Ogrodom Działkowym „Miedzianka”.

– Zrobiłem zdjęcie „dzikiego wysypiska” między kładką nad drogą krajową nr 3 a stacją benzynową Orlen. Po zgłoszeniu wysypisko szybko uprzątnięto – mówi nam Dawid Nowakowski.

Łowcy dzikich wysypisk nagrodzeni przez burmistrza

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy podsumowano akcję „Tropiciel odpadów”. Autorzy zdjęć „dzikich wysypisk”, którzy wskazali współrzędne tych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody od burmistrza Polkowic, Wiesława Wabika.

Podsumowanie akcji połączono ze spotkaniem z edukatorami ekologicznymi, którzy angażują się w różnego rodzaju działania proekologiczne podejmowane przez gminę Polkowice. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk – działkowców, nauczycieli, nadleśnictwa.
– Dziękuję Państwu za aktywność ekologiczną. Wasze zaangażowanie jest bardzo ważne, dajecie przykład innym, a w zakresie szeroko rozumianej ekologii ciągle mamy wiele do zrobienia. Świadomość ekologiczna, choć rośnie, to wciąż nie jest zadowalająca. Widzę to choćby po jakości powietrza w naszej gminie, na co wpływ ma to, czym ludzie palą w piecach – mówił burmistrz Wabik.

Tegoroczna edycja akcji „Tropiciel odpadów” została przeprowadzona w okresie od marca do listopada. Polegała na wykonaniu zdjęcia „dzikiego wysypiska” oraz wskazaniu współrzędnych GPS. Urzędnicy po otrzymaniu informacji zadbali o likwidację wskazanego „dzikiego wysypiska”. Za udział w akcji nagrody przyznano – Marioli Terleckiej z Lubina, Gai Rotko z Polkowic, Pawłowi Żmijewskiemu z Polkowic, Rodzinie Kapusta z Moskorzyna, Dawidowi Nowakowskiemu z Polkowic, Jerzemu Witek z Polkowic oraz Rodzinnym Ogrodom Działkowym „Miedzianka”.

– Zrobiłem zdjęcie „dzikiego wysypiska” między kładką nad drogą krajową nr 3 a stacją benzynową Orlen. Po zgłoszeniu wysypisko szybko uprzątnięto – mówi nam Dawid Nowakowski.

Scroll to top