Polkowiczanie mistrzami Europy!

Osiem tytułów mistrzowskich wywalczyli zawodnicy KS Metraco Polkowice podczas rozegranych w Legnicy Mistrzostw Europy Nordic Walking. Złote medale zdobyli – Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska Stefan Helwich, Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska oraz najmłodszy w naszej ekipie, Przemek Bik.

Ponad 250 zawodników z Polski, Niemiec, Austrii, Włoch, Słowenii i Czech wystartowało w Mistrzostwach Europy Nordic Walking. W rywalizacji wzięli udział również kijkarze z Chin, którzy dopiero przymierzają się do tej dyscypliny sportu. Preludium do Mistrzostw Europy był start w Pucharze Europy na dystansie 10 km. Wzięli w nim udział także polkowiczanie. Najlepiej z naszych zawodników spisali się – Janina Woronko-Zaczyńska, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej oraz Józef Piątkowski, który był trzeci.
W przerwie między Pucharem a Mistrzostwami Europy doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Polską Federacją Nordic Walking a Federacją Białorusi.
Następnie na starcie stanęli najlepsi zawodnicy, którzy rywalizowali w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dystans 5 km najszybciej pokonał Karol Stiller z Częstochowy zdobywając tytuł Mistrza Europy.

Rewelacyjnie spisali się również zawodnicy polkowickiej sekcji KS Metraco, którzy wywalczyli łącznie 14 medali. Złote krążki dla naszego klubu zdobyli: Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska, Stefan Helwich oraz Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska i Przemek Bik. Na drugim stopniu podium stanęli natomiast Stanisław Bik i Eugeniusz Gajewski. Brązowe krążki zawisły na szyjach Marzenny Lesińskiej, Anny Szałaj, Heleny Pacyny i Bogdana Grygorowicza.

Polkowiczanie mistrzami Europy!

Osiem tytułów mistrzowskich wywalczyli zawodnicy KS Metraco Polkowice podczas rozegranych w Legnicy Mistrzostw Europy Nordic Walking. Złote medale zdobyli – Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska Stefan Helwich, Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska oraz najmłodszy w naszej ekipie, Przemek Bik.

Ponad 250 zawodników z Polski, Niemiec, Austrii, Włoch, Słowenii i Czech wystartowało w Mistrzostwach Europy Nordic Walking. W rywalizacji wzięli udział również kijkarze z Chin, którzy dopiero przymierzają się do tej dyscypliny sportu. Preludium do Mistrzostw Europy był start w Pucharze Europy na dystansie 10 km. Wzięli w nim udział także polkowiczanie. Najlepiej z naszych zawodników spisali się – Janina Woronko-Zaczyńska, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej oraz Józef Piątkowski, który był trzeci.
W przerwie między Pucharem a Mistrzostwami Europy doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Polską Federacją Nordic Walking a Federacją Białorusi.
Następnie na starcie stanęli najlepsi zawodnicy, którzy rywalizowali w mistrzostwach Starego Kontynentu. Dystans 5 km najszybciej pokonał Karol Stiller z Częstochowy zdobywając tytuł Mistrza Europy.

Rewelacyjnie spisali się również zawodnicy polkowickiej sekcji KS Metraco, którzy wywalczyli łącznie 14 medali. Złote krążki dla naszego klubu zdobyli: Katarzyna Skrycka, Renata Jędrasiak, Roman Woroch, Ewa Starzyńska, Stefan Helwich oraz Jolanta Kurzawska, Janina Woronko -Zaczyńska i Przemek Bik. Na drugim stopniu podium stanęli natomiast Stanisław Bik i Eugeniusz Gajewski. Brązowe krążki zawisły na szyjach Marzenny Lesińskiej, Anny Szałaj, Heleny Pacyny i Bogdana Grygorowicza.

Scroll to top