Tenisowy Masters rozstrzygnięty

Tomasz Liberski został najlepszym tenisistą Polkowic roku 2016. W finałowym pojedynku Turnieju Masters pokonał broniącego ubiegłorocznego tytułu Łukasza Biedrzyckiego w dwóch setach – 6:4, 6:4.

W nagrodę Liberski otrzymał okazały puchar ufundowany przez starostę polkowickiego, Marka Tramś. Turniej Masters został rozegrany według tych zasad, które decydują o wyłonieniu najlepszych tenisistów świata. Mieliśmy więc podział na dwie grupy – czerwona i niebieską, w których rywalizowało po czterech zawodników, którzy w przekroju całego sezonu zdobyli największą ilość punktów. Pary półfinałowe tworzyli Łukasz Biedrzycki z Piotrem Nowakiem oraz Tomasz Liberski z Stanisławem Bartoszkiem.

Broniący wywalczonego przed rokiem tytułu Biedrzycki pokonał swojego rywala, podobnie jak Liberski i to ta para spotkała się w wielkim finale. Grający agresywnie, często biegający do siatki Liberski wygrał pierwszego seta finału 6:4. W drugim nadal inicjatywa należała do niego, ale opadał z sił, a Biedrzycki nie dawał za wygraną. Przy stanie 5:4 Liberski prowadził 40:0 i miał trzy kolejne piłki meczowe. Dwie z nich rywal wybronił, przy trzeciej popełnił błąd i tym samym puchar za zwycięstwo w Turnieju Masters po raz pierwszy powędrował do Tomasza Liberskiego.

– Tomek był dziś lepszy, gratuluję mu wygranej, zasłużył na nią – podsumował obrońca tytułu.

– Gdyby doszło do trzeciego seta, to pewnie byłoby mi trudno walczyć z Łukaszem, dlatego starałem się skracać wymiany i jak najszybciej rozstrzygnąć ten mecz. Udało się. Jestem niezmiernie szczęśliwy i strasznie zmęczony – opowiadał z kolei tegoroczny triumfator.

W meczu o trzecie miejsce Stanisław Bartoszek łatwo pokonał Piotra Nowaka – 6:2, 6:1.
W Turnieju Masters B zwyciężył Marek Pasiecznik, który w finale pokonał Ireneusza Lisa. Trzecie miejsce zajął Zbigniew Szewczyk.
W sumie w rozgrywkach sześciu lig tenisowych w sezonie 2016 wzięło udział 52 zawodników.