Pogoda nie przeszkodziła w świętowaniu

Stoły uginające się pod pysznymi, naturalnymi potrawami, ciekawe warsztaty, pokazy sportowe i wiele innych atrakcji. Do tego świetna atmosfera. Święto Wsi w Suchej Górnej się udało, choć pogoda nie rozpieszczała, bo było zimno i siąpił deszcz.

Święto Wsi to wydarzenie, w trakcie którego wioski naszej gminy prezentują wszystko to, co mają najlepszego. Pięknie wyglądające stoiska, radośni ludzie, którzy zachęcają do skosztowania pyszności – wytwarzanych na bazie naturalnych składników.
– O żadnej chemii nie ma mowy. Nasze potrawy są zdrowe, a do tego serwujemy jeszcze pyszne naleweczki, po których poprawia się humor. Proszę spróbować – zachęcała jedna z pań.

– Wszyscy, którzy przejdą tę ścieżkę zdrowia uformowana z namiotów poszczególnych wiosek i skosztują tych pyszności na pewno będą się czuli syci i zadowoleni – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Święto Wsi rozpoczęło się tradycyjnie od przemarszu barwnego korowodu i części oficjalnej. Ze sceny gości witali radni z terenów wiejskich – Beata Betka i Adam Trybka. Burmistrz Wabik wręczył nagrody w konkursie „Wzorowa pasieka Gminy Polkowice roku 2016”.

W kategorii do 30 rodzin pszczelich wygrała Elżbieta Woś z Polkowic, a powyżej 30 rodzin triumfował po raz kolejny Bazyli Rusinko z Żukowa.

Wręczono także nagrody w konkursie na „Najciekawszą Miniaturę Wieńca Dożynkowego. Tutaj zwyciężyła Nowa Wieś Lubińska.

Ze sceny przygrywał zespół ludowy Sobinianie. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach – tworzenia zapachowych mydeł, carvingu. Był też plener malarski oraz prezentacje sekcji Klubu Sportowego Polkowice – kicboksingu, nordic walking i piłki nożnej.

Pogoda nie przeszkodziła w świętowaniu

Stoły uginające się pod pysznymi, naturalnymi potrawami, ciekawe warsztaty, pokazy sportowe i wiele innych atrakcji. Do tego świetna atmosfera. Święto Wsi w Suchej Górnej się udało, choć pogoda nie rozpieszczała, bo było zimno i siąpił deszcz.

Święto Wsi to wydarzenie, w trakcie którego wioski naszej gminy prezentują wszystko to, co mają najlepszego. Pięknie wyglądające stoiska, radośni ludzie, którzy zachęcają do skosztowania pyszności – wytwarzanych na bazie naturalnych składników.
– O żadnej chemii nie ma mowy. Nasze potrawy są zdrowe, a do tego serwujemy jeszcze pyszne naleweczki, po których poprawia się humor. Proszę spróbować – zachęcała jedna z pań.

– Wszyscy, którzy przejdą tę ścieżkę zdrowia uformowana z namiotów poszczególnych wiosek i skosztują tych pyszności na pewno będą się czuli syci i zadowoleni – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Święto Wsi rozpoczęło się tradycyjnie od przemarszu barwnego korowodu i części oficjalnej. Ze sceny gości witali radni z terenów wiejskich – Beata Betka i Adam Trybka. Burmistrz Wabik wręczył nagrody w konkursie „Wzorowa pasieka Gminy Polkowice roku 2016”.

W kategorii do 30 rodzin pszczelich wygrała Elżbieta Woś z Polkowic, a powyżej 30 rodzin triumfował po raz kolejny Bazyli Rusinko z Żukowa.

Wręczono także nagrody w konkursie na „Najciekawszą Miniaturę Wieńca Dożynkowego. Tutaj zwyciężyła Nowa Wieś Lubińska.

Ze sceny przygrywał zespół ludowy Sobinianie. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach – tworzenia zapachowych mydeł, carvingu. Był też plener malarski oraz prezentacje sekcji Klubu Sportowego Polkowice – kicboksingu, nordic walking i piłki nożnej.

Scroll to top