Uczniowie aktywni podczas przerw

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Polkowicach otwarto strefę aktywnej edukacji na świeżym powietrzu. To już czwarta strefa aktywności w placówce.

Szkoła Podstawowa Nr 2 jest znana z wprowadzania nowości. W maju uruchomiono źródełko zdrowej wody. Uczniowie w czasie przerw chętnie piją wodę zamiast wysokokalorycznych napojów. Mogą też zjeść świeże owoce.

Na terenie placówki funkcjonują także trzy strefy aktywności, w których uczniowie spędzają czas pomiędzy lekcjami. To strefa tańca i ekspresji muzyczno-ruchowej, piłkarzyki oraz tenis stołowy. Każda ze stref ma swojego opiekuna, który dba o to, by był porządek.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w strefie tańca i ekspresji muzycznej.
Dzieci oglądają układy taneczne na ekranie telewizora i same wykonują takie ewolucje w czasie długiej przerwy. Potańczyć można także po lekcjach.

– To element działań na rzecz promocji zdrowia, do którego przykładamy bardzo dużą wagę – podkreśla Joanna Wróblewska, dyrektor SP nr 2.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w placówce uruchomiono dodatkową, czwartą strefę, tym razem na zewnątrz. To strefa aktywnej edukacji na świeżym powietrzu. Można tam na specjalnych tablicach dowoli rysować, zagrać w kółko i krzyżyk. Są też mini zjeżdżalnie oraz plenerowe szachy, a zamontowane ławki umożliwiają przeprowadzenie zajęć lekcyjnych.

– Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Aktywność fizyczna w trakcie przerw jest bardzo ważna. Poza tym pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem szkoły mieliśmy niezagospodarowaną przestrzeń, która idealnie nadawała się do przygotowania tam strefy aktywności. Mamy jeszcze inne pomysły, które w przyszłości zamierzamy realizować – kończy Joanna Wróblewska.

Uczniowie aktywni podczas przerw

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Polkowicach otwarto strefę aktywnej edukacji na świeżym powietrzu. To już czwarta strefa aktywności w placówce.

Szkoła Podstawowa Nr 2 jest znana z wprowadzania nowości. W maju uruchomiono źródełko zdrowej wody. Uczniowie w czasie przerw chętnie piją wodę zamiast wysokokalorycznych napojów. Mogą też zjeść świeże owoce.

Na terenie placówki funkcjonują także trzy strefy aktywności, w których uczniowie spędzają czas pomiędzy lekcjami. To strefa tańca i ekspresji muzyczno-ruchowej, piłkarzyki oraz tenis stołowy. Każda ze stref ma swojego opiekuna, który dba o to, by był porządek.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w strefie tańca i ekspresji muzycznej.
Dzieci oglądają układy taneczne na ekranie telewizora i same wykonują takie ewolucje w czasie długiej przerwy. Potańczyć można także po lekcjach.

– To element działań na rzecz promocji zdrowia, do którego przykładamy bardzo dużą wagę – podkreśla Joanna Wróblewska, dyrektor SP nr 2.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w placówce uruchomiono dodatkową, czwartą strefę, tym razem na zewnątrz. To strefa aktywnej edukacji na świeżym powietrzu. Można tam na specjalnych tablicach dowoli rysować, zagrać w kółko i krzyżyk. Są też mini zjeżdżalnie oraz plenerowe szachy, a zamontowane ławki umożliwiają przeprowadzenie zajęć lekcyjnych.

– Dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Aktywność fizyczna w trakcie przerw jest bardzo ważna. Poza tym pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem szkoły mieliśmy niezagospodarowaną przestrzeń, która idealnie nadawała się do przygotowania tam strefy aktywności. Mamy jeszcze inne pomysły, które w przyszłości zamierzamy realizować – kończy Joanna Wróblewska.

Scroll to top