Unia poległa w Polkowicach

W meczu 4. kolejki piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali Unię Turza Śląska 2:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Dawid Wacławczyk i Mateusz Surożyński.

Mecz z Unią był tzw. pojedynkiem na przełamanie. Trener Jarosław Pedryc nieco zmienił ustawienie swojego zespołu. Z przodu zagrali Wiktor Kobiela i Mariusz Szuszkiewicz. Od samego początku polkowiczanie szturmowali bramkę rywala, zabrakło jednak kropki nad „i”. Do przerwy polkowiczanie remisowali z rywalem 0:0.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie gospodarze atakowali, natomiast przyjezdni ograniczali się do murowania własnej bramki. W 77 min. wynik spotkania otworzył Dawid Wacławczyk, którzy uderzeniem z rzutu wolnego nie dał żadnych szans Marcinowi Musiołowi. W 83 min. prowadzenie podwyższył wprowadzony 5 minut wcześniej Mateusz Surożyński.

KGHM ZANAM Polkowice – Unia Turza Śląska 2:0 (0:0)
Bramki: Wacławczyk 77, Surożyński 83

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Kasiński (46 Sworacki), Wacławczyk, Zawadzki, Galas, Karmelita, Fryzowicz (81 Rybarczyk), Wojciechowski, Szuszkiewicz (77 Surożyński), Kobiela (85 Famulski)

Unia Turza Śląska: Musioł – Bochenek, Radler, Kuczok, Glenc (58 Domin), Markiewicz, Staniczek, Sikorski, Gałęcki, Szymiczek, Kulczyk (73 Sitnik).