Starostwo rozdaje flagi

Za kilka odbędą się obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwone barwy są symbolem naszej wspólnoty. Od lat powiat polkowicki z tej okazji rozdaje mieszkańcom flagi państwowe. Przez osiem lat akcji zakupiono ponad 13 tys. sztuk biało-czerwonych flag.

– Od 25 kwietnia w dwóch miejscach, na poziomie 0 przy kasie oraz w holu głównym, każdy chętny otrzyma flagę. Zachęcam wszystkich. Przy okazji będzie można obejrzeć nową siedzibę starostwa – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Święto Pracy oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dni, w których cieszymy się z naszych wielkich historycznych zwycięstw. W każdej „małej ojczyźnie” będą organizowane liczne przedsięwzięcia – apele, koncerty, konkursy czy wystawy. – Tym serdeczniej zachęcam, aby w powiecie było biało-czerwono – dodaje Marek Tramś.

Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji czy Estonii. Najczęściej w tym dniu ozdabia się budynki flagami. W naszym kraju do wywieszania flag na balkonach czy w oknach wiele osób wciąż podchodzi z dystansem. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że święto flagi wymyślono jedynie po to, aby narodowych barw nie trzeba było ściągać pomiędzy 1 maja (Święto Pracy), a 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). Są jednak tacy, którzy w ten sposób chcą manifestować swój patriotyzm oraz podkreślać więź z własnym krajem.

Starostwo rozdaje flagi

Za kilka odbędą się obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwone barwy są symbolem naszej wspólnoty. Od lat powiat polkowicki z tej okazji rozdaje mieszkańcom flagi państwowe. Przez osiem lat akcji zakupiono ponad 13 tys. sztuk biało-czerwonych flag.

– Od 25 kwietnia w dwóch miejscach, na poziomie 0 przy kasie oraz w holu głównym, każdy chętny otrzyma flagę. Zachęcam wszystkich. Przy okazji będzie można obejrzeć nową siedzibę starostwa – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Święto Pracy oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dni, w których cieszymy się z naszych wielkich historycznych zwycięstw. W każdej „małej ojczyźnie” będą organizowane liczne przedsięwzięcia – apele, koncerty, konkursy czy wystawy. – Tym serdeczniej zachęcam, aby w powiecie było biało-czerwono – dodaje Marek Tramś.

Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji czy Estonii. Najczęściej w tym dniu ozdabia się budynki flagami. W naszym kraju do wywieszania flag na balkonach czy w oknach wiele osób wciąż podchodzi z dystansem. Nie brakuje takich, którzy twierdzą, że święto flagi wymyślono jedynie po to, aby narodowych barw nie trzeba było ściągać pomiędzy 1 maja (Święto Pracy), a 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). Są jednak tacy, którzy w ten sposób chcą manifestować swój patriotyzm oraz podkreślać więź z własnym krajem.

Scroll to top