Pierwsza tura już pojechała

Wczoraj pierwsza tura dzieci z polkowickich szkół podstawowych wyjechała do nadmorskiego Rogowa na „zielone szkoły”. Maluchy spędzą tam trzy tygodnie. Na pierwszy turnus pojechało 159 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie oraz dwóch klas Szkoły Podstawowej Nr 1. Nad morzem dzieci będą przebywać trzy tygodnie. Wyjazd drugiego turnusu jest planowany na 16 maja.

W poniedziałek z parkingu przy Biedronce o godzinie 8 rano wyjechały cztery autokary. Zanim kierowcy wraz z dziećmi i opiekunami wyruszyli w drogę zostali przebadani przez policjantów pod kątem trzeźwości. Ponadto został sprawdzony stan techniczny pojazdów. Dopiero, gdy okazało się, że wszystko jest w porządku można było wyruszyć w drogę.

Na miejscu dzieci będą zakwaterowane w 2,3 oraz 4-osobowych, kompleksowo wyposażonych pokojach. Ośrodek Wypoczynkowy WDW Rogowo ma zapewnioną całodobową ochronę. Posiada także indywidualny system grzewczy uruchamiany w razie potrzeby. Do dyspozycji dzieci są także boiska wielofunkcyjne, place zabaw, czy też miejsce do organizacji ogniska.

– Dzieci mają bardzo komfortowe warunki, w których mogą realizować program nauczania, a także rozwijać swoje umiejętności i pasje – mówi Renata Dembek, wiceburmistrz Polkowic. Realizowane od 24 lat w naszej gminie wyjazdy do „zielonych szkoły” sprawiają, że z roku na rok spada ilość zachorowań na ołowicę. Wskazują na to badania prowadzone przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

Gmina Polkowice od samego początku w znaczącym stopniu dofinansowuje wyjazdy. Rodzice ponoszą nieznaczną część kosztów związanych z pobytem swoich pociech nad morzem. W tym roku jest to kwota 338 złotych.

Przez cały czas pobytu nad morzem dzieci są pod opieką kadry pedagogicznej, pielęgniarki oraz lekarza.

Pierwsza tura już pojechała

Wczoraj pierwsza tura dzieci z polkowickich szkół podstawowych wyjechała do nadmorskiego Rogowa na „zielone szkoły”. Maluchy spędzą tam trzy tygodnie. Na pierwszy turnus pojechało 159 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie oraz dwóch klas Szkoły Podstawowej Nr 1. Nad morzem dzieci będą przebywać trzy tygodnie. Wyjazd drugiego turnusu jest planowany na 16 maja.

W poniedziałek z parkingu przy Biedronce o godzinie 8 rano wyjechały cztery autokary. Zanim kierowcy wraz z dziećmi i opiekunami wyruszyli w drogę zostali przebadani przez policjantów pod kątem trzeźwości. Ponadto został sprawdzony stan techniczny pojazdów. Dopiero, gdy okazało się, że wszystko jest w porządku można było wyruszyć w drogę.

Na miejscu dzieci będą zakwaterowane w 2,3 oraz 4-osobowych, kompleksowo wyposażonych pokojach. Ośrodek Wypoczynkowy WDW Rogowo ma zapewnioną całodobową ochronę. Posiada także indywidualny system grzewczy uruchamiany w razie potrzeby. Do dyspozycji dzieci są także boiska wielofunkcyjne, place zabaw, czy też miejsce do organizacji ogniska.

– Dzieci mają bardzo komfortowe warunki, w których mogą realizować program nauczania, a także rozwijać swoje umiejętności i pasje – mówi Renata Dembek, wiceburmistrz Polkowic. Realizowane od 24 lat w naszej gminie wyjazdy do „zielonych szkoły” sprawiają, że z roku na rok spada ilość zachorowań na ołowicę. Wskazują na to badania prowadzone przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

Gmina Polkowice od samego początku w znaczącym stopniu dofinansowuje wyjazdy. Rodzice ponoszą nieznaczną część kosztów związanych z pobytem swoich pociech nad morzem. W tym roku jest to kwota 338 złotych.

Przez cały czas pobytu nad morzem dzieci są pod opieką kadry pedagogicznej, pielęgniarki oraz lekarza.

Scroll to top