W czwartek rusza Festiwal Ziemi

Konkursy, wystawy, wspólne sprzątanie, ekologiczne warsztaty – to lista wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznej edycji Polkowickiego Festiwalu Ziemi.

– Rozpoczynamy w czwartek 21 kwietnia szkolnym konkursem plastycznym „Chrońmy naszą ziemię” Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie. Tego dnia konkursów będzie kilka w różnych szkołach – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, koordynator Polkowickiego Festiwalu Ziemi z ramienia Urzędu Gminy Polkowice.

Tegoroczną edycję tradycyjnie wspierają między innymi Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu naszej gminy. Tym razem są to „Relaks” i „Miedzianka”. Na terenie „Relaksu” odbędą się ciekawie zapowiadające i zawsze cieszące się sporym zainteresowaniem warsztaty mikroskopowe dla dzieci. Z kolei w Szkole Podstawowej Nr 3 zaplanowano wystawę książek i czasopism o tematyce związanej z poznawaniem Ziemi.

W piątek (22 kwietnia) odbędą się warsztaty w terenie, „Ekobieg na wesoło”. Będzie też przemarsz dzieci z wiatrakami na Stadion Miejski, na którym przewidziano zabawy sportowe. Bardzo interesująco zapowiada się wydarzenie geocachingowe z panelem edukacyjnym i relaksem. W sobotę w Suchej Górnej Koło Łowieckie „Knieja” wraz z SMW Sucha Górna oraz miejscowym OSP organizuje sprzątanie okolic Suchej Górnej.

– Na wszystkie wydarzenia w ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi serdecznie zapraszamy – mówią organizatorzy.

W czwartek rusza Festiwal Ziemi

Konkursy, wystawy, wspólne sprzątanie, ekologiczne warsztaty – to lista wydarzeń zaplanowanych w ramach tegorocznej edycji Polkowickiego Festiwalu Ziemi.

– Rozpoczynamy w czwartek 21 kwietnia szkolnym konkursem plastycznym „Chrońmy naszą ziemię” Szkole Podstawowej Integracyjnej w Jędrzychowie. Tego dnia konkursów będzie kilka w różnych szkołach – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, koordynator Polkowickiego Festiwalu Ziemi z ramienia Urzędu Gminy Polkowice.

Tegoroczną edycję tradycyjnie wspierają między innymi Rodzinne Ogrody Działkowe z terenu naszej gminy. Tym razem są to „Relaks” i „Miedzianka”. Na terenie „Relaksu” odbędą się ciekawie zapowiadające i zawsze cieszące się sporym zainteresowaniem warsztaty mikroskopowe dla dzieci. Z kolei w Szkole Podstawowej Nr 3 zaplanowano wystawę książek i czasopism o tematyce związanej z poznawaniem Ziemi.

W piątek (22 kwietnia) odbędą się warsztaty w terenie, „Ekobieg na wesoło”. Będzie też przemarsz dzieci z wiatrakami na Stadion Miejski, na którym przewidziano zabawy sportowe. Bardzo interesująco zapowiada się wydarzenie geocachingowe z panelem edukacyjnym i relaksem. W sobotę w Suchej Górnej Koło Łowieckie „Knieja” wraz z SMW Sucha Górna oraz miejscowym OSP organizuje sprzątanie okolic Suchej Górnej.

– Na wszystkie wydarzenia w ramach Polkowickiego Festiwalu Ziemi serdecznie zapraszamy – mówią organizatorzy.

Scroll to top