Trzy kolejne autobusy w Polkowicach

Od kilku dni po ulicach gminy Polkowice jeżdżą dodatkowe trzy autobusy z silnikiem Euro 6. Tym samym łączna liczba pojazdów, którymi dysponuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej powiększyła się do ośmiu.

– Nowe pojazdy zostały wynajęte na rok. Miesięczny koszt z tytułu ich użytkowania to blisko 40 tysięcy złotych. Po upływie roku, o ile autobusy się sprawdzą zostaną zakupione. Kwota, którą będziemy musieli zapłacić za zakup zostanie pomniejszona o łączne koszty wynajmu – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Dwa z trójki pojazdów obsługują trasy pomiędzy Polkowicami a wioskami, a jeden jest autobusem typowo miejskim.

– Są one bardziej ekonomiczne w porównaniu z tymi, które już jeżdżą po naszej gminie. Średnie spalanie jest około 5 litrów na 100 kilometrach mniejsze. Każdy z pojazdów pokonuje średnio około 130 kilometrów dziennie.

Dzięki pojawieniu się w taborze PGMiKM nowych autobusów wzrośnie częstotliwość kursowania na obecnie obsługiwanych liniach. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na to, że kursów jest za mało.

Najbardziej oblegane są linie z Nowej Wsi Lubińskiej przez Sobin oraz z Żelaznego Mostu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także kursy do zakładów działających w polkowickiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzierżawa trzech pojazdów jest elementem projektu, który zakłada zakup autobusów elektrycznych ze środków unijnych. Projekt jest dobrze przygotowany i powinien zostać pozytywnie oceniony, a środki przyznane. To jednak na razie przyszłość.

Trzy kolejne autobusy w Polkowicach

Od kilku dni po ulicach gminy Polkowice jeżdżą dodatkowe trzy autobusy z silnikiem Euro 6. Tym samym łączna liczba pojazdów, którymi dysponuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej powiększyła się do ośmiu.

– Nowe pojazdy zostały wynajęte na rok. Miesięczny koszt z tytułu ich użytkowania to blisko 40 tysięcy złotych. Po upływie roku, o ile autobusy się sprawdzą zostaną zakupione. Kwota, którą będziemy musieli zapłacić za zakup zostanie pomniejszona o łączne koszty wynajmu – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Dwa z trójki pojazdów obsługują trasy pomiędzy Polkowicami a wioskami, a jeden jest autobusem typowo miejskim.

– Są one bardziej ekonomiczne w porównaniu z tymi, które już jeżdżą po naszej gminie. Średnie spalanie jest około 5 litrów na 100 kilometrach mniejsze. Każdy z pojazdów pokonuje średnio około 130 kilometrów dziennie.

Dzięki pojawieniu się w taborze PGMiKM nowych autobusów wzrośnie częstotliwość kursowania na obecnie obsługiwanych liniach. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na to, że kursów jest za mało.

Najbardziej oblegane są linie z Nowej Wsi Lubińskiej przez Sobin oraz z Żelaznego Mostu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także kursy do zakładów działających w polkowickiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzierżawa trzech pojazdów jest elementem projektu, który zakłada zakup autobusów elektrycznych ze środków unijnych. Projekt jest dobrze przygotowany i powinien zostać pozytywnie oceniony, a środki przyznane. To jednak na razie przyszłość.

Scroll to top