KGHM na Biegu Piastów

6 tysięcy zawodników z 27 krajów wzięło udział w tegorocznym Biegu Piastów. Od 27 lutego do 6 marca dzieci, amatorzy i zawodowcy rywalizowali w 15 biegach na różnych dystansach, różnymi stylami. Wśród nich ponad 100 pracowników KGHM .

Wielu z nich pojawiło się na starcie koronnego dystansu na 50 km. Bieg ukończyło ponad 1000 osób. Wśród zawodników tradycyjnie nie zabrakło pracowników KGHM. Najlepszy w tej grupie okazał się Jarosław Szuplewski, emeryt z Rudnej. Pokonanie na nartach 50 km zajęło mu 3 godziny 21 min.

W kategorii OPEN dało mu to 215 miejsce. Drugie miejsce zajął Mirosław Odrobina (emeryt z ZG Rudna). Tuż po osiągnięciu mety tak komentował swoje zmagania:

– Bardzo ciężki bieg. Do 45. kilometra można było „jechać”, ale potem – „ściana”, niemal odcięło mi tlen. Dobiegłem jednak – przydało się wytrenowanie organizmu i samozaparcie, bo bez tego nie ma sportu.

Łukasz Nalepa (ZG Rudna) powtórzył sukces sprzed roku i zajął 3. miejsce. Głównym zwycięzcą biegu został Szwajcar Toni Livers. Podczas imprezy nie zabrakło również wolontariuszy z KGHM.

Od samego rana w sobotę, podczas biegu głównego, pracownicy KGHM wraz ze swoimi rodzinami pracowali przy punkcie odżywczym dla zawodników podając ciepłą herbatę i odżywki energetyczne.

Inna grupa wolontariuszy rejestrowała potencjalnych dawców szpiku. To był jubileuszowy, czterdziesty Bieg Piastów. KGHM Polska Miedź jest od wielu lat sponsorem głównym tego biegu.