Cztery medale młodych sztangistów z Polkowic

Dwa złote oraz dwa brązowe krążki przywieźli z Ciechanowa z Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Złote medale zdobyli Katarzyna Kraska oraz Mateusz Kasina, a brązowe zawisły na szyjach Aleksandry Michalskiej oraz Tomasza Romanca.

Katarzyna Kraska nie miała sobie równych w kategorii wagowej do 63 kg. Zaliczyła w dwuboju 191 kg (83+108 kg.). Ten wynik okazał się w klasyfikacji Sinclaira najlepszym spośród wszystkich wśród pań. W tej samej kategorii wagowej Ola wywalczyła brązowy medal zaliczając 167 kg (76+91 kg). Wśród mężczyzn złoty medal w kategorii wagowej do 94 kg zdobył Mateusz Kasina, który zaliczył w dwuboju 325 kg (148+177 kg).

Z kolei w kategorii wagowej do 85 kg brązowy medal wywalczył Tomasz Romanec z wynikiem w dwuboju – 304 kg (138+166 kg). W mistrzostwach wystartował także Patryk Augustyn, który w kategorii wagowej do 85 kg zajął siódme miejsce. Patryk uzyskał w dwuboku 250 kg (110+140 kg.). W klasyfikacji klubowej Górnik Polkowice zajął czwarte miejsce. Nasi zawodnicy zdobyli najwięcej punktów spośród wszystkich klubów dolnośląskich, a całe województwo dolnośląskie uplasowało się w klasyfikacji województw na drugim miejscu.

– Jestem bardzo zadowolony ze startu. Nasi młodzi zawodniczki i zawodnicy pokazali, że praca, która wykonują na treningach przynosi efekty. Mamy utalentowaną młodzież, a to dobrze rokuje na przyszłość – skomentował występ młodych sztangistów Krzysztof Michalski, prezes Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice.

W sobotę (20 czerwca) w sali sportowej przy Gimnazjum Nr 2 w Polkowicach miejscowy Górnik zmierzy się w meczu ekstraklasy z Impulsem Warszawa. Jeśli polkowiczanie wygrają ten pojedynek to zapewnią sobie prawo walki o medale drużynowych mistrzostw Polski. Poza Górnikiem i Impulsem w zawodach, które rozpoczną się o godzinie 14.45 wystąpią także sztangiści Budowlanych Opole oraz KU AZS AJD Częstochowa.